הרבנים המרצים
קטגוריות

אודות

מכון הלכה חב"ד הוא מכון שנותן מענה למגוון צרכים הלכתיים עבור חסידי וקהילות חב"ד בארץ ישראל וברחבי העולם

מטרת המכון היא להנגיש את עולם ההלכה לציבור הרחב, תוך זמינות מרבית וחידוד נושאים שונים בהלכה הזקוקים לתיקון ושימת לב.

עם התפתחות הטכנולוגיה ושיפור אמצעי התקשורת, נוצרו אפשרויות ואמצעים חדשים לבירורי שאלות הלכתיות, בהם האפשרות לקבל מענה תוך זמן קצר על שאלות שמתעוררות תוך כדי חיי היום יום. מודלים של רבנים שונים שעונים תשובות דרך מסרונים, העלה את הצורך שגם בציבור החב"די יהיה גוף מקצועי שייתן מענה מהיר ותמציתי לשאלות הציבור, תוך דגש על פסיקה לפי המקובל אצל חסידי חב"ד ובתוספת מנהגי והנהגות חב"ד.

בחודש אדר ראשון תשע"ו עלתה היוזמה לאוויר בשם "סמס לרב", ותוך שבועות ספורים הופנו למוקד אלפי שאלות הלכתיות. עם הצלחת יוזמת המסרונים, התרחב השירות גם למוקד טלפוני המאויש במשך רוב שעות היום על ידי רבנים, במשמרות. אלפי השאלות שהגיעו למערכת בכתב ובעל פה, העשירו את המכון בידע הלכתי עצום וניסיון רב בתחום מענק שירותים הלכתיים.

עקב כך החל המכון להפיק הוצאות לאור בהלכה; עלונים יומיים ושבועיים, תרשימים ומדריכים לקראת חגים ומועדים, סדרת ספרי "הלכה למעשה", קורסים הלכתיים ועוד.

עם התגברות הצמאון לדבר ה' זו הלכה, מכון הלכה חב"ד עמל להקים את אתר "סמס לרב" ובו המאגר העצום של השו"ת ההלכתי ממוקדי ההלכה, בשילוב מנוע חיפוש מתקדם וחכם

עם הזמן, זוהה בצורך הגדול בציבור לשיעורי הלכה באיכות והוחלט על הקמת מדיה-הלכה - המרכז בתוכו שיעורים וקורסים בוידאו בתחומי ההלכה השונים, שיעורים אלו מוסרטים באולפנים מקצועיים תוך שימת דגש על הנגשת השיעורים למשתמשים.

באתר זה, תוכלו לצפות בקורסים ושיעורים הלכתיים ערוכים בטוב טעם ולהעשיר את הידע שלכם.


מכון הלכה חב״ד

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד